fbpx

IKOONIHUVILISTE REISID

Ikoonimuuseum korraldab harivaid reise, mille eesmärk on tutvuda parimate ikoonimuuseumidega ja näha oma silmaga Venemaa tähtsamaid ikoone.

GRUPP ON KOOS!

26.-29. september 2019

Ikoonihuviliste reis Moskvasse

Juba reisi esimesel päeval oleme silmitsi Venemaa kuulsama ikooniga – Andrei Rubljovi Kolmainsusega, mis on hoiul Tretjakovi galeriis. Peale ekskursiooni vanavene kunsti saalides on jäetud aeg iseseisvaks tutvumiseks muuseumi ekspositsiooniga. Teise päeva hommikul sõidame Kremlisse, et näha sealsete katedraalide peamisi ikoone. Seejärel tuulutame ennast Punasel väljakul ja uues Zarjadje pargis. Päeva teisel poolel sõidame Spaso-Andronnikovi kloostrisse, kus elas ja kuhu on maetud maailma kuulsaim ikoonimaalija Andrei Rubljov. Praegu tegutseb kloostri territooriumil Rubljovi nimeline vanavene kunsti muuseum. Külastame muuseumi näitust koos kohaliku giidiga. Reisi kolmas päev algab bussisõiduga kirjule ja rahvarohkele Izmailovo turule. Seal saab osta kõike: korraliku karvase ušanka, samovari korstna, hiigelmatrjoška, kõikvõimaliku kohaliku käsitööd ja palju muud. Turg ise on juba vaatamisväärtus, kuna see asub Moskva Kremlit meenutavas hoonete kompleksis. Seejärel sõidame bussiga Moskva vanausuliste keskusesse – Rogožskaja slobodaasse. Alustuseks külastame sealset trapeznajat, mida peab kohalik vanausuliste pere. Kohviku kõrval on vanausuliste poed, kus saab osta raamatuid, uusi ikoone, küünlaid, käsitööd ja talutoodangud (näiteks seedripähkleid ja päevalilleõli). Teeme ringkäigu suurel slobodaa territooriumil ja külastame vanausuliste ikooni muuseumit. Õhtul ootab meid Moskva ainukene ikoonide eramuuseum, mille kollektsioonis on üle 5000 ikooni. Viimasel päeval on jäetud vaba aeg kuni stardini lennujaama kell 15:00. Soovi korral võime külastada mõnda ajutist näitust. Lisainfo.

7.-10. november 2019

Ikoonihuviliste reis Moskvasse

Juba reisi esimesel päeval oleme silmitsi Venemaa kuulsama ikooniga – Andrei Rubljovi Kolmainsusega, mis on hoiul Tretjakovi galeriis. Peale ekskursiooni vanavene kunsti saalides on jäetud aeg iseseisvaks tutvumiseks muuseumi ekspositsiooniga. Teise päeva hommikul sõidame Kremlisse, et näha sealsete katedraalide peamisi ikoone. Seejärel tuulutame ennast Punasel väljakul ja uues Zarjadje pargis. Päeva teisel poolel sõidame Spaso-Andronnikovi kloostrisse, kus elas ja kuhu on maetud maailma kuulsaim ikoonimaalija Andrei Rubljov. Praegu tegutseb kloostri territooriumil Rubljovi nimeline vanavene kunsti muuseum. Tutvume muuseumiga kohaliku giidi abil. Reisi kolmandal päeval külastame Moskva kahte suurimat vanausuliste keskust: hommikul sõidame bussiga Preobraženskoje keskusesse ning seejärel Rogožskaja slobodaasse. Mõlemas kohas võtavad meid vastu kohalikud giidid. Rogožskajas peatume trapeznajas, mida peab kohalik vanausuliste pere. Kohviku kõrval on vanausuliste poed, kus saab osta raamatuid, uusi ikoone, küünlaid, käsitööd ja talutoodangud (näiteks seedripähkleid ja päevalilleõli). Õhtul ootab meid Moskva ainukene ikoonide eramuuseum, mille kollektsioonis on üle 5000 ikooni. Viimasel päeval on jäetud vaba aeg kuni stardini lennujaama kell 16:30. Soovi korral võime külastada mõnda ajutist näitust. Lisainfo ja registreerimine reisile.
Lisaküsimusi reiside kohta saab esitada Ikoonimuuseumi töötajale Tiina Jurjevale (5080553, info@ikoonimuuseum.ee).