Ikoonimuuseumi teejuht (Путеводитель по Музею русской иконы; The Museum of Russian Icons. Guide)

teejuht_veneAutor Yury Manuylov, 2016
Pehmekaaneline raamat, 64 lehekülge, vene ja inglise keeles.
Teejuht on mõeldud ennekõike Ikoonimuuseumi külastajale, kes soovib iseseisvalt tutvuda kollektsiooniga. Raamatus on rohkelt väikseid illustratsioone muuseumi eksponaatidest ning neid tutvustavad tekstid. Teejuhis on neli peatükki: ajalooline ülevaade ikoonikunstist, vanausuliste ikoonikunst ja raamatud, tarbekunst, haruldased raamatud.
Hind: 10 eurot

Peipsiveere vanausuliste ikoonikunst (Икона староверов Причудья)

Frolovi raamatAutor Yury Manuylov, 2013
Raamat on vene keeles, kõvakaanelises köites, 454 lehekülge, kaalub 2,4 kg, mõõdud: 29 х 22 cm.
Monograafia hõlmab tuntud vanausulise ikoonimaalija Gavriil Frolovi, tema töökoja, õpilaste ja järgijate loomingut. Rikkalikult illustreeritud raamat räägib Eestis tegutsevatest erinevatest vanausuliste kogukondadest, analüüsib erinevate meistrite loomingut ning annab ülevaate töödest, mis on pärit erakollektsioonidest Eestis ja välismaal ning vanausuliste palvemajadest.
Frolovi ikoonitöökoda tegutses Raja külas Peipsi ääres üle 30 aasta ning selle aja jooksul loodi seal sadu võrratuid ikoone. Raamatu teeb erakordselt väärtuslikuks kataloog: kirjeldatud on autorile teada olevad 626 peipsiäärsete vanausuliste ikooni.
Neid lugejaid, keda huvitab vanausuliste ajalugu, peaks eriliselt köitma raamatu lisas leiduv Gavriil Frolovi kirjavahetus teiste vanausulistega. Peamiselt puudutavad need kirjad vanausuliste kogukonna elu erinevaid teoloogilisi aspekte, kuid sisaldavad ka igapäevaelulisi seiku ja räägivad raskustest, millega meister pidi kokku puutuma.
Raamat on mõeldud laiemale lugejate ringile, keda huvitab vanausuliste ajalugu, ning spetsialistidele – kunstiajaloolastele, kunstiteadlastele ja kollektsionääridele.
Hind: 50 eurot

Vene ikoon Gunnar Savisaare kollektsioonist

kataloogAutor Yury Manuylov, 2009
Muuseumi kataloog on kolmkeelne: eesti, vene ja inglise. Raamat on välja antud 2009. aastal, tänaseks on kollektsioon kasvanud kaks korda.
Raamat kaalub 1,6 kg, hind: 40 eurot
Raamatud saab tellida siit: info@ikoonimuuseum.ee