AVALIKUD EKSKURSIOONID

Lisaks eraüritustele korraldab Ikoonimuuseum iga kuu avalike ekskursioone, kuhu on oodatud kõik huvilised. Eksursioone viib läbi kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov.

23. august kell 18:00

Sissejuhatus ikoonimaailma

Ekskursiooni viib läbi kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov. Juba lapsepõlvest saati ümbritsesid teda ikoonid, mis kuulusid tema isa Nikolai Kormašovi rikkalikku kollektsiooni. Praegusel ajal – lisaks õpetamisele Tallinna Ülikoolis – korraldab ta oma isa ikoonide näitust Mikkeli muuseumis (aprill-november 2018). Orest räägib ikoonidest lihtsalt, haaravalt ja suure soojusega.

27. august kell 18:00

Jumalaema uinumise püha temaatiline ekskursioon

Temaatiline ekskursioon neile, kel esmatutvus ikoonidega on juba tehtud ja kes soovivad minna selle teemaga süvitsi. Päev enne Jumalaema uinumise püha räägib kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov sellele sündmusele pühendatud ikoonidest.
Seda pealtnäha väga kurba sündmust kujutavad ikoonid olid hästi populaarsed, neid armastasid kinkida oma alamatele ja väliskülalistele Vene tsaarid. Ka Eestil on Jumalaema uinumisega eriline suhe: just selle ikonograafiaga ikoon ilmutas ennast Eesti talupojale ning sellest imest sai alguse Pühtitsa klooster Kuremäel. Jumalaema uinumisele pühendatud klooster asub ka Petseris. Nimetatud püha on väga tähtsal kohal vanausuliste ja setode kalendris.
Sissepääs ekskursioonile muuseumi piletiga (12 €). Oma osalemisest palun anna teada e-posti aadressil info@ikoonimuuseum.ee või tel 641 0057. Ekskursioonigruppi mahub kuni 25 inimest.
Ikoonimuuseumis saab tellida ekskursioone teemadel: sissejuhatus ikoonimaailma, Jumalaemade ikoonid, Issanda ikoonid, õigeusu kirik ja ikonostaas, värvid ikoonidel, surma mõista ikoonidel, erinevate pühade ikoonid (Ülestõusmine, Jumalaema uinumine, Jõulud jne).