fbpx

AVALIKUD EKSKURSIOONID

Lisaks eraüritustele korraldab Ikoonimuuseum avalike ekskursioone, kuhu on oodatud kõik huvilised. Eksursioone viib läbi kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov.

18. augustil kell 18:00

Samovariõhtu Ikoonimuuseumis

Kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov teeb põike hoopis teise valdkonda ja räägib samovaridest. Illustratsiooniks Oresti jutu juurde on esinduslik 50 samovarist koosnev kollektsioon Ikoonimuuseumi teetoas. Meeleolu loomiseks pakume külalistele üht head musta teed.
Lisaks ikoonidele on muuseumiga seotud inimeste ühiseks kireks samovarid. Oma vormilt ja olemuselt on need rõõmsa koosviibimise sümbolid: nende kütmine on aeganõudev, suur vee maht eeldab suurt teejoojate arvu, ümar vorm ja kaunis disain kutsub asetama samovari peolaua keskele. Nagu lahke pererahvas, on nad säravad ja soojad.

24. augustil kell 18:00

Sissejuhatus ikoonimaailma

Kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov teeb sissejuhatuse ikoonimaailma. Juba lapsepõlvest saati ümbritsesid teda ikoonid, mis kuulusid tema isa Nikolai Kormašovi rikkalikku kollektsiooni. Ta räägib ikoonidest lihtsalt, haaravalt ja suure soojusega.

27. augustil kell 18:00

Jumalaema uinumise püha temaatiline ekskursioon

Temaatiline ekskursioon neile, kel esmatutvus ikoonidega on juba tehtud ja kes soovivad minna selle teemaga süvitsi. Päev enne Jumalaema uinumise püha räägib kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov sellele sündmusele pühendatud ikoonidest.
Seda pealtnäha väga kurba sündmust kujutavad ikoonid olid hästi populaarsed, neid armastasid kinkida oma alamatele ja väliskülalistele Vene tsaarid. Ka Eestil on Jumalaema uinumisega eriline suhe: just selle ikonograafiaga ikoon ilmutas ennast Eesti talupojale ning sellest imest sai alguse Pühtitsa klooster Kuremäel. Jumalaema uinumisele pühendatud klooster asub ka Petseris. Nimetatud püha on väga tähtsal kohal vanausuliste ja setode kalendris.
Oma osalemisest palun anna teada e-posti aadressil info@ikoonimuuseum.ee või tel 641 0057. Sissepääs ekskursioonile muuseumi piletiga (12 €). Ekskursioonigruppi mahub kuni 25 inimest.
Ikoonimuuseumis saab tellida ekskursioone teemadel: sissejuhatus ikoonimaailma, Jumalaema ikoonid, Kristuse sümbolid ja ikoonid, “Jumalik geomeetria: õigeusu sakraalse ruumi ülesehitus”, värvid ikoonidel, surma mõiste ikoonidel, erinevate pühade ikoonid (Ülestõusmine, Jumalaema uinumine, Jõulud jne), sümbolite tähendusest ikoonidel: evangelistid, ikoon “Põlev põõsas”, paastust, loeng samovaridest koos teejoomisega jne.