fbpx

AVALIKUD EKSKURSIOONID

Lisaks eraüritustele korraldab Ikoonimuuseum iga kuu avalike ekskursioone, kuhu on oodatud kõik huvilised. Eksursioone viib läbi kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov.

25. aprill kell 18:00

Sissejuhatus ikoonimaailma

Kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov teeb sissejuhatuse ikoonimaailma. Juba lapsepõlvest saati ümbritsesid teda ikoonid, mis kuulusid tema isa Nikolai Kormašovi rikkalikku kollektsiooni. Ta räägib ikoonidest lihtsalt, haaravalt ja suure soojusega.

29. aprill kell 18:00

Orthodox Singersi ülestõusmispüha kontsert

Kontserdil esitab ansambel Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel rõõmust tulvil Kristuse ülestõusmispüha laule. Kuuleme muusikat, mis kõlas kirikutes sellel pühal erinevatel ajastutel ja eri maades.
Kontserdile on oodatud vaid 30 kuulajat. Pärast esitlust saavad külalised minna ülesse muuseumi saalidesse ja tutvuda Ikoonimuuseumi kollektsiooniga sh ka paljude ülestõusmispüha ikoonidega.
Kontserdi pileti hind on 25 €. Pileti soetamiseks palun saada kiri aadressile info@ikoonimuuseum.ee.

15. mai kell 18:00

Samovarideõhtu

Kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov teeb seekord põike hoopis teise valdkonda ja räägib samovaridest. Illustratsiooniks Oresti jutu juurde on esinduslik 50 samovarist koosnev kollektsioon Ikoonimuuseumi teetoas. Meeleolu loomiseks pakume külalistele üht head musta teed.
Lisaks ikoonidele on muuseumiga seotud inimeste ühiseks kireks samovarid. Oma vormilt ja olemuselt on need rõõmsa koosviibimise sümbolid: nende kütmine on aeganõudev, suur vee maht eeldab suurt teejoojate arvu, ümar vorm ja kaunis disain kutsub asetama samovari peolaua keskele. Nagu lahke pererahvas, on nad säravad ja soojad.

23. mai kell 18:00

Orest Kormašov – surma mõistest ikoonidel

Temaatiline ekskursioon neile, kel esmatutvus ikoonidega on juba tehtud ja kes soovivad minna selle teemaga süvitsi. Kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov räägib surma mõistest ikoonidel.
Surmakäsitlus õigeusus erineb oluliselt katoliiklikust ja luterlikust käsitlusest. Vene ikoonidel – ka kõige traagilisemate sündmuste kujutamisel, nagu Jeesuse ristilöömine, Jumalaema uinumine – ei ole kedagi näidatud õnnetuna, leinas, sest kõik elu jooksul kogetud kannatused ja surm viib inimese lähemale tema teisele, paremale elule Jumala riigis. Ikoon õpetab, et surmast rääkimine, selle meeles pidamine aitab keskenduda elule ja elurõõmule.
Sissepääs ekskursioonile muuseumi piletiga (12 €). Oma osalemisest palun anna teada e-posti aadressil info@ikoonimuuseum.ee või tel 641 0057. Ekskursioonigruppi mahub kuni 25 inimest.
Ikoonimuuseumis saab tellida ekskursioone teemadel: sissejuhatus ikoonimaailma, Jumalaemade ikoonid, Issanda ikoonid, “Jumalik geomeetria: õigeusu sakraalse ruumi ülesehitus”, värvid ikoonidel, surma mõiste ikoonidel, erinevate pühade ikoonid (Ülestõusmine, Jumalaema uinumine, Jõulud jne), sümbolite tähendusest ikoonidel: evangelistid jne.