fbpx

AVALIKUD EKSKURSIOONID

NB! Ikoonimuuseum on taas valmis vastu võtma külalisi ja korraldama üritusi alates 10. juunist. Ajutiste piirangute tõttu oleme sunnitud vastu võtma vähem inimesi ja selle pärast tõstame piletihinda. Ekskursioonigrupi suurus kuni 15 inimest. Pileti hind on 18 €.
Lisaks eraüritustele korraldab Ikoonimuuseum iga kuu avalike ekskursioone, kuhu on oodatud kõik huvilised. Eksursioone viib läbi kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov.

2. juuli kell 18:00

Jumalaema ikoonid: Maarja elulugu ja imed ikoonidel

Temaatiline ekskursioon neile, kel on juba esmatutvus ikoonidega tehtud ja kes tahavad minna selle teemaga süvitsi. Seekord räägib kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov Jumalaema ikoonidest.
Jumalaema ikoonide algseks eeskujuks peetakse pärimuse järgi evangelist Luuka maalitud pilte. Nende alusel kujunesid Bütsantsis erinevad Jumalaema ikooni põhitüübid, nagu näiteks troonil istuv, palvetav, teed näitav (hodegetria), heldinud (eleousa) jt. Ikoonimuuseumis on esindatud umbes 20 Jumalaema ikooni tüüpi, nendest igaühel on oma imeline tekkelugu, tähendus ja eesmärk.

17. juuni kell 18:00

Sissejuhatus ikoonimaailma

Kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov teeb sissejuhatuse ikoonimaailma. Juba lapsepõlvest saati ümbritsesid teda ikoonid, mis kuulusid tema isa Nikolai Kormašovi rikkalikku kollektsiooni. Ta räägib ikoonidest lihtsalt, haaravalt ja suure soojusega.

18. juuni kell 18:00

Samovariõhtu

Kunstnik, õppejõud ja ikooniloolane Orest Kormašov teeb seekord põike hoopis teise valdkonda ja räägib samovaridest. Illustratsiooniks Oresti jutu juurde on esinduslik 50 samovarist koosnev kollektsioon Ikoonimuuseumi teetoas. Meeleolu loomiseks pakume külalistele üht head musta teed.
Oma osalemisest palun anna teada e-posti aadressil info@ikoonimuuseum.ee või tel 641 0057. Piirangute möödudes on taas sissepääs ekskursioonile muuseumi piletiga (12 €). Ekskursioonigruppi mahub kuni 25 inimest.
Ikoonimuuseumis saab tellida ekskursioone teemadel: sissejuhatus ikoonimaailma, Jumalaema ikoonid, Kristuse sümbolid ja ikoonid, “Jumalik geomeetria: õigeusu sakraalse ruumi ülesehitus”, värvid ikoonidel, surma mõiste ikoonidel, erinevate pühade ikoonid (Ülestõusmine, Jumalaema uinumine, Jõulud jne), sümbolite tähendusest ikoonidel: evangelistid, ikoon “Põlev põõsas”, paastust, loeng samovaridest koos teejoomisega jne.